magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Jak stworzyć niskobudżetowy sturtup?

Wiele osób zastanawia się jak można stworzyć firmę, która przy niskich kosztach będzie w stanie w dłuższej perspektywie przynosić zadowalające zyski. Zadanie to nie jest proste, ale nie można powiedzieć, że będzie niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem będzie niskobudżetowy startup, który oparty zostanie o innowacyjne pomysły, które zrodzą się w głowie osób, które zdecydują się na jego założenie. To właśnie to co pojawia się w głowie twórcy ma być największą siłą firmy, natomiast koszty z tym związane powinny być w miarę możliwości minimalizowane. Przy racjonalnym podejmowaniu różnego rodzaju działań osiągnięcie takiej właśnie efektywności rzeczywiście stanie się możliwe.

Co to takiego startup?

Aby w ogóle zastanawiać się nad tym jaką działalność rozwijać i jak ograniczać jej koszty trzeba zrozumieć czym jest startup. W teorii jest to przedsiębiorstwo nowo utworzone, albo o charakterze tymczasowym, które w danej chwili poszukuje dla siebie odpowiedniego modelu biznesowego i sposobu działania, który w dłuższej perspektywie przynosić będzie zadowalające zyski. Obecnie bardzo często pojęcie startup jest używane nieco na wyrost i zbyt wiele firm jest takim właśnie określeniem nazywanych. Natomiast startup powinien mieć kilka specyficznych cech. Przede wszystkim krótki okres działalności maksymalnie do 10 lat. Poza tym startup powinien proponować innowacyjne rozwiązania dla branży, powinien być przedsiębiorstwem, które będzie charakteryzować skalowalność, a więc możliwy będzie rozwój i zwiększenie skali przedsiębiorstwa. Startup to również firma, której działalność charakteryzuje większe ryzyko niż w przypadku tradycyjnej formy działania.

Poszukiwanie finansowania

To co w przypadku nowych firm wzbudza zainteresowanie to zagadnienie takie jak startup finansowanie. To istotna kwestia, na którą oczywiście należy zwrócić uwagę. W przypadku startupów bowiem kwestia finansowania jest tym tematem, który z oczywistych względów jest dość często podejmowany. Osoby, które taką działalność prowadzą szukają bowiem form finansowania przez dołączanie do firmy nowych inwestorów, którzy nie będą ingerować  proces technologiczny, natomiast staną się inwestorami szukającymi możliwości lokowania własnego kapitału w przedsiębiorstwa wykazujące rozwojowy potencjał. Korzystając więc z takiego finansowania startupy otrzymują możliwość dynamicznego rozwoju, a jednocześnie nie muszą obawiać się o to, że inwestorzy będą chcieli wkraczać w zakresie techniczny rozwoju firmy dotyczący spraw merytorycznych związanych z prowadzoną działalnością.

 


Zobacz także: Najpopularniejsze błędy popełnianie przez początkujące firmy


 

Jak stworzyć niskobudżetowy sturtup?
5 (100%) 1 vote