magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Jak dobrać marynarkę do sylwetki?

Dobrze dopasowana marynarka to podstawa eleganckiego stroju. Odpowiednie i umiejętne jej dobranie sprawi, że nawet najbardziej pospolita garderoba może stać się wyjątkowa. Można wręcz powiedzieć, że marynarka to absolutna podstawa każdego eleganckiego i mniej lub bardziej formalnego stroju.

Eleganckie marynarki do najbardziej formalnych strojów

Dopasowanie odpowiedniej marynarki do formalnego stroju to sztuka, której tajniki kiedyś znane były prawie każdemu, a dzisiaj jest nieco już zapomniana. Najprościej mówiąc – jest wiele kombinacji, które będą świetnie wyglądać w takim zestawie, ale ważne, żeby poszczególne części stroju do siebie pasowały.

Przede wszystkim marynarka do formalnego ubioru powinna być elegancka. Znaczy to, że powinna być zarówno estetyczna, jak i prosta. Nie wchodzą w grę żadnego rodzaju ekstrawaganckie kroje, materiały, czy wzory. Tego typu rzeczy mogą się pojawić w zestawach mniej formalnych. Jeżeli danej osobie szczególnie zależy na podkreśleniu jakości swojego stroju, to świetnym pomysłem jest zrobienie tego przy pomocy dobrze dobranych i wysokiej jakości materiałów, a nie kroju. W formalnym stroju wszystkie elementy powinny być do siebie dobrane perfekcyjnie. Czasami zdarza się, że dana osoba chce się czymś z jakiegoś powodu wyróżniać – wtedy dobrym pomysłem może być zastosowanie ciekawego i niezbyt krzykliwego dodatku.

Jak dobrać marynarkę do swojej sylwetki?

Różni ludzie mają różne typy sylwetki, a większość gotowych marynarek szytych jest na zaledwie kilka zestandaryzowanych rozmiarów. Dlatego wielu mężczyzn, kupując marynarkę ma ten problem, że trudno jest im dopasować odpowiednią wielkość. Jeżeli jeden z wymiarów marynarki pasuje idealnie, drugi okazuje się być od ideału daleki. Niestety przekłada się to w znacznej mierze na prezencję – źle dopasowana marynarka potrafi zepsuć nawet najlepszy garnitur. Rozwiązaniem, które może przypaść do gustu wielu mężczyznom jest zamówienie marynarki na wymiar. Doświadczony krawiec jest w stanie uszyć każdego rodzaju element garderoby w takim rozmiarze, że będzie wyglądał i leżał idealnie.

Marynarki mniej formalne

Większe pole do popisu dają stroje mniej formalne, gdzie marynarka jest tylko eleganckim, ale nie niezbędnym dodatkiem. W takich sytuacjach można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i eksperymentowanie z krojem, kolorem i wzorem materiału. Mniej formalne marynarki pozwalają na zastosowanie takich materiałów, jak len, a także materiałów wzorzystych. Odrobina ekstrawagancji w doborze marynarki jest w niektórych sytuacjach wręcz wskazana i świadczy o umiejętności odnalezienia się osoby, która ją nosi.

 


Zobacz także: Jak się ubierać do pracy zimą?


 

Jak dobrać marynarkę do sylwetki?
5 (100%) 1 vote