magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Jak się ubierać do pracy zimą?

Jak ubrać się do pracy?

Teoretycznie każda kobieta powinna interesować się modą i wiedzieć, co na siebie włożyć, aby wyglądać elegancko i stylowo. Tymczasem w praktyce wcale nie jest to takie proste. Na ulicach miast wciąż widać wiele kobiet, którym obce jest poczucie stylu i dobry gust. Czasami stylizacje do pracy są nieodpowiednie. Kobiety pokazują zbyt wiele ciała, a przecież nie to powinno być atutem w miejscu pracy, ale raczej intelekt bądź inne cechy charakteru czy umiejętności, wiedza i doświadczenie wymagane przez pracodawcę. Odpowiednia stylizacja do pracy powinna odpowiadać charakterowi zajmowanego stanowiska. Jeżeli jest to praca biurowa, to ubiór powinien być stonowany, stylizacja powinna wzbudzać zaufanie i sugerować, że dana osoba jest odpowiedzialnym pracownikiem, który godnie reprezentuje firmę. Warto, by każdy pracownik, który nie posiada tak zwanego „mundurka”, tyko samodzielnie przygotowuje swój strój do pracy, przemyślał swoją stylizację do pracy i w razie, gdyby analiza poszła niepomyślnie, dokonał niezbędnych zmian.

Eleganckie ubrania w szafie każdej kobiety i każdego mężczyzny

Trudno wyobrazić sobie brak jakichkolwiek eleganckich ubrań w szafie. Niezależnie od tego czy dotyczy to pracownika fizycznego, który uwielbia nosić się na sportowo, czy też eleganckiej pani pracującej w biurze na wysokim stanowisku, po prostu wypada mieć eleganckie ubrania w swojej szafie i zakładać je na pewne okazje. Czasem można spotkać z tak zwanym czarnym humorem, że eleganckie ubrania potrzebne są na pogrzeb – zarówno dla osoby zmarłej, aby dobrze wyglądała w trumnie, jak i dla żałobnych gości. Ten czarny humor można oczywiście sobie darować, ale tak czy inaczej, od okazji do założenia eleganckich ubrań nie da się uciec, chyba, że ktoś żyje jak pustelnik i nie utrzymuje żadnych kontaktów z rodziną i znajomymi. To chyba nie jest jednak dobra droga. Tak czy inaczej, warto przejrzeć swoją szafę pod kątem posiadania eleganckich stylizacji.

Zimowe stylizacje do pracy

Zima bywa kłopotliwą porą roku. Szczególnie ludzie podróżujący komunikacją miejską narzekają na różnice temperatur. Na zewnątrz jest bardzo zimno, wewnątrz autobusu czy pociągu – bardzo ciepło. Stąd zimowe stylizacje do pracy budzą spory kłopot, ponieważ nigdy nie wiadomo co właściwie na siebie włożyć. Czasem trzeba nosić buty na przebranie – trudno w śniegu poruszać się pieszo w czółenkach, a pracując na przykład w biurze, trudno przez osiem godzin chodzić w budynku w zimowych butach. Jest to spory problem dla wielu pań i nie tylko. Panie narzekają, że wiele zimowych stylizacji do pracy nie ma szans przetrwać w starciu z koniecznością zakładania na głowę czapki – przecież trudno jej nie założyć, kiedy na zewnątrz panuje minusowa temperatura. Żakiety i eleganckie bluzki mogą pognieść się zimowym płaszczem. Chyba nie pozostaje nic innego, jak poczekać do wiosny. A zimą można cieszyć się ze stylizacji zawierających ciepłe materiały, na przykład wełnę. Wełniane swetry czy spódnice – to świetny sposoby na ogrzanie się.

 


Zobacz także: Buty sportowe w codziennych stylizacjach. Pomysły


 

Jak się ubierać do pracy zimą?
5 (100%) 1 vote