magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Jak naprawić klucz do samochodu?

Klucz do samochodu to niewątpliwie bardzo ważny przedmiot, dzięki któremu w ogóle możemy samochód otworzyć i dostać się do środka a następnie odpalić silnik, by z samochodu dało się korzystać. Z tego względu wszelkie awarie kluczyka stają się niezwykle problemowe i trzeba zastanowić się jak można szybko je usunąć. Obecnie do dyspozycji mamy różne rozwiązania, jeśli chodzi o kluczyki do samochodu, dlatego jego naprawa w dużej mierze będzie wymagało zastosowania rozwiązań, dzięki którym naprawa zostanie dopasowana do konkretnej formy kluczyka z jakiego korzystamy w danym przypadku.

Naprawa kluczyka do auta

W większości przypadków obecnie kluczyk do samochodu połączony jest z pilotem zamka centralnego, który pozwala jednocześnie otworzyć w samochodzie wszystkie drzwi. Dlatego ten element niewątpliwie ma znaczenie i to właśnie on  często ulega uszkodzeniu. Zniszczenie samego kluczyka w związku z tym jak on jest wykonany zdarza się raczej sporadycznie, a awarie dotyczą w głównej mierze właśnie pilota i tego jak jest zbudowany. Pod obudową najczęściej znajduje się niewielka elektroniczna płytka sterowania, która połączona jest przyciskami z obudową. Naciśnięcie przycisków powoduje reakcję, która sprawia, że pilot na zasadzie podczerwieni łączy się z odbiornikiem znajdującym się w samochodzie, co umożliwia otwarcie drzwi. Naprawa kluczyka do samochodu powinna wziąć pod uwagę właśnie to jak kluczyk jest zbudowany i czy znajdująca się w jego wnętrzu płytka sterująca nie została zniszczone.

Typowe awarie

Jeśli chodzi o te awarie, które pojawiają się najczęściej to bez wątpienia zniszczenie obudowy w taki sposób, że nie ma połączenia między przyciskami a płytką elektroniczną odpowiadającą za otwarcie drzwi. Znajdujące się na płytce elementy mogą się oderwać, stracić tym samym styki z płytką przez co naciśnięcie przycisku nie będzie powodowało reakcji związanej z otwarciem drzwi. Jeśli jest taka opcja, by odbudowę rozkręcić to bardzo możliwe, że wystarczy przyciski ponownie zlutować z płytką i dzięki temu ponownie pilot będzie funkcjonował jak należy.

Zanim jednak w ogóle podejmie się jakieś kwestie związane z naprawą trzeba się zainteresować czy po prostu nie wyczerpała się bateria. Pilot do funkcjonowania potrzebuje energii, dlatego konieczne będzie sprawdzenie czy bateria się nie wyczerpała. Jeśli jej wymiana nie pomoże wtedy rzeczywiście naprawa kluczyka samochodowego będzie potrzebna i zagłębić będzie się trzeba we wnętrze, by zobaczyć jakie elementy uległy awarii, co trzeba zmienić, by dokonać naprawy.

 


Zobacz także: Jak pozbyć się zacieków po myciu samochodu?


 

Jak naprawić klucz do samochodu?
5 (100%) 1 vote