magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Jak pozbyć się zacieków po myciu samochodu?

Mycie samochodu ma doprowadzić do tego, że uda się mu przywrócić doskonały wygląd. Dlatego nie powinno zaskakiwać to, że obecnie proponowane są różne rozwiązania, dzięki którym to mycie będzie skuteczniejsze. Nie ma chyba nic gorszego niż sytuacja, w której pojawiają się zacieki na lakierze zaraz po tym jak umyliśmy swój samochód. Warto więc zastanowić się jakie można zastosować metody, by rzeczywiście skutecznie poradzić sobie z tym problemem i uniknąć pojawienia się zacieków na lakierze.

Mycie auta, suszenie, woskowanie

Zacieki po myciu samochodu bez wątpienia niszczą ten efekt, nad którym tak długo się pracuje. Dlatego warto zdecydować się na podjęcie działań, które pozwolą tej sytuacji uniknąć. Sprawa jest dość prosta. Zacieki po myciu samochodu pojawią się jeśli nie zadbamy o to, by auto zostało po myciu wysuszone. To niezwykle istotna kwestia, ponieważ pozostające krople wody zawsze będą powodować zostawienie śladów. Umiejętne osuszenie auta pozwoli usunąć pozostałą po myciu wodę i dzięki temu ryzyko pojawienia się zacieków będzie znacznie mniejsze. Na tym jednak nie koniec. Samo osuszenie to jedna sprawa, natomiast warto także nałożyć preparat na lakier, który z jednej strony będzie gwarancją jego ochrony, z drugiej zaś stanie się szansą na to, by skutecznie popracować nad idealnym połyskiem lakieru. Nakładanie wosku na lakier samochodu nie powinno więc nikogo dziwić i jest tą metodą, dzięki której można skutecznie popracować nad estetyką samochodu. Nałożenie specjalnego preparatu na lakier pozwala na jego polerowanie i uzyskanie doskonałego efektu połysku. Ostatecznie więc dzięki temu będzie można mówić o świetnej estetyce, która rzeczywiście będzie spełniała oczekiwania, nie będzie również obaw o to, że pojawią się zacieki na lakierze.

Zacieki na szybach samochodowych

Problemem dla wielu osób są także zacieki na szybach samochodowych. Jednak również z tym problemem będzie można sobie poradzić. Sposobem w takiej sytuacji będzie również usunięcie wody z szyb po tym jak zostaną umyte. Dodatkowo dobrą opcją będzie zastosowanie specjalnego preparatu do mycia szyb, dzięki niemu będzie można uzyskać idealny połysk, tak jak w przypadku mycia szyb w domowych oknach. W praktyce świetnie się to sprawdzi i rzeczywiście warto z takiej opcji skorzystać. Dobry płyn do mycia szyb, ręcznik papierowy i wystarczy, by uzyskać idealnie lśniącą powierzchnię szyb samochodowych bez obaw o pojawienie się zacieków.

Zadbanie o estetykę auta nie będzie więc szczególnie trudne, uzyskanie doskonałego wyglądu samochodu nie musi być powiązane z zastosowaniem wielu różnych skomplikowanych zabiegów.

 


Zobacz także: Prawidłowe ustawienie świateł mijania. Porady


 

Jak pozbyć się zacieków po myciu samochodu?
5 (100%) 1 vote