magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Prawidłowe ustawienie świateł mijania. Porady

Światła w każdym samochodzie są bardzo ważnym elementem i pełnią istotną rolę, wpływając między innymi na bezpieczeństwo osób, które samochodem podróżują a także na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, którzy będą mieli kontakt z takim pojazdem. Niestety wiele osób o tym zapomina i nie zwraca uwagi na tą kwestię a jednak ustawienie świateł mijania to bardzo ważne zadanie, o które koniecznie trzeba się zatroszczyć. Z jednej strony odpowiednie ich ustawienie będzie decydować o tym, że droga będzie dobrze oświetlona a tym samym jazda będzie komfortowa. Z drugiej zaś strony należyte ustawienie świateł mijania jest bardzo ważne dla innych uczestników ruchu, tak by nie było sytuacji, w której dojdzie do oślepienia samochodu jaki będzie jechał z naprzeciwka.

Jak więc ustawić światłą mijania?

Prawidłowe ustawienie świateł mijania nie będzie łatwym zadaniem. Dlatego najlepiej oddać auto w ręce fachowców, którzy będą się tym mogli zająć i wykonają specjalne pomiary umożliwiające ocenę tego jakie powinno być ustawienie świateł mijania. Ustawienie świateł mijania w samochodzie nie powinno być ani zbyt niskie ani zbyt wysokie. W pierwszym przypadku pojawi się bowiem problem z odpowiednią widocznością, w drugim zaś przypadku pojawi się problem już wspomniany związany z oślepianiem innych uczestników ruchu. Specjalnie przygotowane przyrządy pomiarowe są w stanie wybrać takie rozwiązania, które dla ustawienia świateł będą optymalne. Dzięki temu rzeczywiście będzie można doprowadzić do ustawienia świateł bezpiecznie i komfortowo dla użytkownika samochodu.

Ustawienie świateł  kontrolowane w trakcie przeglądu

Trzeba pamiętać, że ustawienie świateł mijania to element, który będzie kontrolowany także w trakcie corocznego przeglądu technicznego, który jest konieczny by można było z takiego pojazdu korzystać i poruszać się po drogach publicznych. Jeśli nie zadbamy o ustawienie świateł to niestety auto może nie przejść takiego przeglądu i bez usunięcia tego problemu nie otrzyma się pieczątki w dowodzie rejestracyjnym potwierdzającej pozytywny stan techniczny pojazdu.

Sporo osób zapomina więc o ustawieniu świateł, ale nie powinno tego robić, ponieważ ich regularna kontrola jest bardzo ważna i ma znaczenie dla pozytywnego funkcjonowania samochodu a także dla uzyskania przeglądu corocznego, który pozwoli na jazdę bez obaw o to, że dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany przez policję w czasie kontroli.

Koszt ustawienia świateł w profesjonalnych serwisach nie jest duży, dlatego nie ma sensu z tym zwlekać warto zdecydować się na skorzystanie z oferty firm, które robią to zawodowo, posiadają specjalny sprzęt i będą w stanie rzeczywiście zadbać o prawidłowe ustawienie świateł mijania. Dzięki temu poprawiamy sobie bezpieczeństwo jazdy a także zadbamy o to, by osoby jadące z naprzeciwka nie musiały na nas pomstować w związku z tym, że będziemy im oślepiać drogę. Warto dbać o komfort jazdy zarówno swój jak i innych uczestników  ruchu, z którymi na drogach będziemy się spotykali.

 


Zobacz także: Jak czyścić wtryskiwacze benzynowe?


 

Prawidłowe ustawienie świateł mijania. Porady
5 (100%) 1 vote