magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Najbardziej przydatne akcesoria treningowe

Nie masz czasu na siłownie i chcesz zacząć ćwiczyć w domu? Chętnie Ci pomożemy dobrać najbardziej przydatne akcesoria treningowe, dzięki którym szybko osiągniesz swój cel i spełnisz marzenia o idealnym ciele.

Gumy oporowe

Ostatnio rynek podbiły gumy oporowe. Ćwiczą z nimi największe gwiazdy świata fitnessu. Zdobyły serca sportowców poprzez swoją funkcjonalność oraz niską cenę. Gumy można wykorzystywać na wiele sposobów i do treningu ukierunkowanego zarówno na przyrost masy mięśniowej, jak i rzeźby mięśni. Można ćwiczyć tylko z ciężarem własnego ciała, jak i w połączeniu z innymi przyborami. Ten przyrząd do ćwiczeń pozwala skupić się na wybranej partii mięśniowej. Gumy oporowe mogą również posłużyć jako sprzęt pomocniczy przy wielu trudniejszych ćwiczeniach technicznie oraz świetnie sprawdzają się w rehabilitacji.

Orbitrek magnetyczny

Następnym sprzętem do ćwiczeń, którego nie może zabraknąć u Ciebie w domu, jest orbitrek magnetyczny inaczej również zwany rowerem eliptycznym. To połączenie zalet bieżni, rowerka stacjonarnego i steppera w jednym. Doskonale nadaje się do wykonywania ćwiczeń typu cadio. Pozwala naśladować ruchy podobne podczas biegów narciarskich, wycieczek górskich oraz jazdy na rowerze. Orbitrek magnetyczny ma wiele zalet, które koniecznie musisz poznać.

Hantle Spacesaver

Warto również zastanowić się nad  hantlami. Dzięki, którym możesz wykonywać pełen trening w domu. W Internecie znajdziesz wiele ćwiczeń, które Ci w tym pomogą. Zapewne będziesz zaczynać od mniejszych ciężarów i z czasem zwiększał, dlatego warto od razu kupić porządne, nowoczesne hantle, w których wystarczy przesunąć suwak niż męczyć się z ciągłą zmianą talerzy.  Z hantlami może ćwiczyć każdy, niezależnie od wieku czy płci. Warto rozważyć ich zakup, ponieważ angażują do pracy więcej mięśni niż maszyny, na których tor ruchu jest wyznaczony.

Opaska monitorująca aktywność

Kolejnym niezbędnym akcesorium do ćwiczeń jest opaska, która pomoże nam utrzymać dobrą formę albo do niej powrócić, a także kontrolować pracę naszego organizmu. Opaska monitoruje aktywność, spalanie kalorii, śledzi postępy oraz ile godzin śpimy. Jest świetnym partnerem do ćwiczeń, zajmie się wszystkim tym na, co nie masz wystarczająco dużo czasu. Opaski fitness stały się tegorocznym hitem i na rynku jest ich naprawdę mnóstwo, dlatego przed zakupem warto porównać różne oferty i wybrać tą, która spełnia wszystkie nasze potrzeby.

Aktualnie na rynku akcesoriów do ćwiczeń jest przytłaczająca ilość, dlatego powyżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, które są najbardziej przydatne i świetnie sobie radzą z wieloma zadaniami. Warto dopasować sprzęt do ćwiczeń do własnych potrzeb oraz celów. Jednak najważniejszą rzeczą podczas treningów jest motywacja, która pomoże Ci wytrwale dążyć to Twoich upragnionych celów.

 


Zobacz także: Trening rowerowy dla początkujących


 

Najbardziej przydatne akcesoria treningowe
5 (100%) 1 vote