magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Jak można wykorzystać VR?

Wirtualna rzeczywistość (VR, ang. Virtual Reality) to temat, który ostatnimi czasy jest niezwykle popularny. Aplikacje VR szturmem zdobywają rynek technologiczny, powiększając grono zagorzałych fanów. Nowości technologiczne sprawiają, że dziś możemy wcielać się w różne postacie i odwiedzać odległe miejsca na świecie, a wszystko to za sprawą VR.

Technologia VR i aplikacje VR

Technologia VR w skrócie to takie przedstawienie wirtualnego świata, że widziane w nim obiekty sprawiają wrażenie fizycznej i przestrzennej obecności. Tak więc wszelkiego rodzaju aplikacje VR umożliwiają nam na „czynny” udział w danym wydarzeniu, a najczęściej technologia ta ma zastosowanie w różnego rodzaju grach. To właśnie za sprawą aplikacji 360 i filmów VR możemy przebywać w różnych światach, a co najważniejsze, większość doświadczeń VR pozwala nam na przebywanie w miejscach, które normalnie nie są dostępne dla przeciętnego śmiertelnika. Technologia VR pozwala na wcielanie się w dowolne postaci, uprawianie różnych rodzajów aktywności, podróżowanie w czasie itp. Najlepsze aplikacje są nieustannie ulepszane, a ich możliwości z miesiąca na miesiąc się zwiększają, proponując odbiorcom coraz to nowsze przeżycia.

Najlepsze aplikacje VR

Tak jak i w każdej innej dziedzinie, tak i w przypadku VR wyróżnia się te najlepsze aplikacje. Im lepiej dana aplikacja oddaje rzeczywistość, tym uważana jest za lepszą. Uczestnicząc w VR chcemy czuć się jak przeniesieni w czasie, dlatego tak ważne jest szczegółowe dopracowanie każdej aplikacji. Najlepsze z nich tworzone są miesiącami przez wieloosobowe zespoły programistów, którzy analizują każdy szczegół, ruch czy obraz realizowany w danej aplikacji. Ze względu na duży popyt rynkowy, w tego typu technologiach nie ma miejsca na niedociągnięcia czy błędy, ponieważ duża konkurencja wśród technologii VR od razu wyeliminuje te najsłabsze ogniwa. Niestety, ale też żywotność na rynku niektórych aplikacji jest bardzo krótka, a to wszystko przez rosnącą konkurencję firm, które przestawiają się na technologię VR.

W rankingach aplikacje VR wciąż zamieniają się miejscami, ponieważ średnio co kwartał wypuszczane są zrewolucjonizowane, ulepszone wersje. Wśród najczęściej wymienianych, najlepszych aplikacji VR podaje się m.in. aplikacje VR facebook spaces, Google Earth VR – aplikacja VR od Google, Aplikacja 360 – VirtualSpeech czy Aplikacja VR – Tilt Brush. Równie doceniana jest aplikacja VR o nazwie Within. Każda z nich oferuje użytkownikowi inne przeżycia i możliwości uczestniczenia w świecie VR.

 


Zobacz także: Jak wybrać dobrą nawigację do samochodu?


 

Jak można wykorzystać VR?
5 (100%) 1 vote