magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Jak wybrać dobrą nawigację do samochodu?

Nawigacja do samochodu była przed nastaniem ery smartfonów oraz tabletów priorytetowym sprzętem elektronicznym bardzo często znajdującym się samochodach tych kierowców, którzy często wyruszali w dalekie i dotąd nieznane trasy. Dzięki niej zawsze mogli łatwo, szybko i wygodnie dotrzeć do wyznaczonego celu.

Nawigacja samochodowa to niezwykle przydatny sprzęt w czasie podróży. Jeśli jest on dobrej jakości, wówczas kierowca nie musi być skazany na papierowy atlas samochodowy. Najwygodniejszym miejscem do zamontowania tego urządzenia jest oczywiście przednia szyba auta.
Urządzenia te obsługiwane są za pomocą praktycznego w użytkowaniu wyświetlacza dotykowego, a wielkość ekranu zazwyczaj mieści się w przedziale od 4 do 5 cali.
Dzięki operowaniu wieloma różnymi mapami można wybierać w czasie podróży trasy idealne do swoich wymagań. Kupując ten sprzęt zawsze warto zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii, które to mają bardzo istotny wpływ na możliwości sprzętu oraz komfort jego obsługi.

Najlepsza nawigacja samochodowa – jak działa?

Zasada działania tych urządzeń oparta jest na trzech podstawowych elementach. Wśród nich można wymienić:

  • system satelitów umieszczonych na orbitach
  • odbiornik sygnału GPS wbudowany w to urządzenie
  • regularnie aktualizowaną mapę do nawigacji

Dostępne na rynku elektronicznym tego typu urządzenia działają w oparciu o globalny system satelitarny GPS – Global Positioning System. Jest to system przeznaczony do bezpłatnego oraz nieograniczonego użytkowania przez wszystkich kierowców. Jego działanie opiera się łącznie na sieci 31 satelitów krążących po orbicie i wysyłających nieustannie sygnał radiowy. Owe satelity pokrywają w stu procentach cała powierzchnię Ziemi, dzięki czemu jest ich stała łączność z nawigującymi urządzeniami mobilnymi.

Niezawodna nawigacja samochodowa poprzez pomiar wbudowanym odbiornikiem sygnału GPS różnicy czasu oraz fazy sygnału radiowego wysyłanego poprzez różne satelity może z dokładnością niemalże do dziesięciu metrów może określić położenie samochodu oraz podać jego współrzędne geograficzne. Dzięki temu każdy kierowca używający nawigacji doskonale wie w jakim miejscu się znajduje.

Nawigacja gps do samochodu – zalety tego urządzenia

Po stronie plusów można z pewnością zapisać działanie, które skoncentrowane jest wyłącznie wokół nawigacji, bez zbędnych dodatków. Nie należy również zapominać o prostym interfejsie oraz sporym ekranie.

Kolejną istotną zaletą tego funkcjonalnego urządzenia jest jego proste wykorzystanie w nowym, nieznanym terenie. Mowa tu zarówno o wyjazdach krajowych jak i zagranicznych, gdzie istnieje konieczność poznania systemu dróg i komunikacji w obcym języku.

Samochodowa nawigacja GPS doskonale rozwiązuje problemy dojazdu w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie sieć ulic ulega nieustającej przebudowie. Wystarczy tylko posiadanie zaktualizowanej mapy, aby szybko i na czas dotrzeć na umówione spotkanie.
Ponadto to funkcjonalne urządzenie podaje nam również szereg informacji dotyczących planowanej podróży. Wśród wielu z nich można wymienić:

  • odległość jak dzieli kierowcę od celu podróży
  • precyzyjne określenie godziny dotarcia do miejsca docelowego
  • średnia prędkość przejazdu wyznaczana w rzeczywistym czasie
  • informacja o punktach użyteczności publicznej
  • informacja o fotoradarach i lokalnych ograniczeniach w ruchu drogowym

I co najważniejsze wszystkie te informacje są na bieżąco aktualizowane w zależności od faktycznie wybranej przez nas drogi. A jeśli kierowca zboczy z trasy, wówczas urządzenie to na nowo przeliczy trasę i szybko wyznaczy nową.

 


Zobacz także: Najlepszy monitor dla grafika. Przegląd


 

Jak wybrać dobrą nawigację do samochodu?
5 (100%) 1 vote