magazyn wielotematyczny Monitor Inwestycji

Forgot your your password?

Najlepszy monitor dla grafika. Przegląd

Dla grafika najważniejsze są trzy narzędzia – oprogramowanie (program graficzny), karta graficzna oraz monitor. Jeśli nawet dwa pierwsze będą z górnej półki, a monitor standardowy, to efekt końcowy projektu może okazać się niezadowalający.

Monitor dla grafika – co najważniejsze

W naszej ofercie znajdziecie Państwo duży wybór profesjonalnych monitorów graficznych, niezbędnych do realizacji najprostszych zleceń typu ulotki, foldery, wizytówki. Oferujemy także monitory bardziej zaawansowane do opracowywania stron internetowych, zaawansowanych projektów graficznych, obróbki zdjęć i filmów.

Wybierając monitor graficzny należy przede wszystkim zwrócić uwagę na:
• kolory i możliwość ich kalibracji,
• rodzaj matrycy,
• rozdzielczość,
• przekątna,
• dodatkowe porty i funkcje.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokonać szczegółowej analizy wszystkich parametrów pod kątem potrzeb. Jest to bardzo istotne, bo nie ma sensu przepłacać za funkcje, które nigdy nie będą wykorzystane, ale z drugiej strony istnieje ryzyko zakupu monitora o zbyt słabych parametrach. W tym wypadku wykonanie zlecenia zgodnie z oczekiwaniami klienta może okazać się niemożliwe.

Naszym Klientom oferujemy monitory skrojone na miarę, czyli dostosowane do wykonywania określonych zadań, tych prostych i tych bardzo zaawansowanych. Każdy Klient może stworzyć ofertę na miarę swoich potrzeb.

Monitor graficzny – podstawowe parametry

Dla profesjonalnego grafika najważniejsze są kolory i ich głębia. To szczególnie ważne dla projektów, które przeznaczone są do druku. W przypadku projektów internetowych istnieje duże prawdopodobieństwo, że monitor odbiorcy nie odwzoruje całej palety barw.

Profesjonalny monitor dla grafika powinien mieć 10 bitową matrycę, która może wyświetlić aż 1,1 miliarda barw. Tak, to nie pomyłka, 1,1 miliarda. W tym przypadku najlepsza będzie paleta Adobe RGB.

O rzeczywistym wyświetlaniu barw decyduje także kalibracja kolorów możliwa do ustawienia na monitorze, wystarczy zapisać ją w profilu, by barwy i ich odcienie zostały zapamiętane.

Rozdzielczość to jeden z podstawowych parametrów doboru monitora. Decyduje o odzwierciedlaniu szczegółów, wiec minimum dla grafika to rozdzielczość 1980×1080 px, optymalna to 2560×1440 px. Oczywiście potrzebna jest do tego karta graficzna z górnej półki typu NIVIDA Quatro, AMD Redeon Pro i itp.

Przekątna monitora powinna wynosić minimum 27ʺ, umożliwia to pracę grafikowi równoczesną pracę na kilku oknach, jednak optymalnym rozwiązaniem są monitory o większej przekątnej. Komfort pracy jest wtedy znacznie większy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że grafik pracuje przed komputerem 8 godzin dziennie.

Tani monitor dla grafika

Naszym Klientom oferujemy szeroką gamę profesjonalnych monitorów dla grafików, fotografów. Odpowiednie dobranie parametrów monitorów do potrzeb grafików sprawi, że monitor równocześnie będzie tani i spełni wszystkie oczekiwania. W naszym sklepie znajdziecie Państwo ofertę skrojoną na własne potrzeby. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą poszczególnych modeli monitorów dla grafików.

 


Zobacz także: Czy warto kupić bezprzewodowe słuchawki?


 

Najlepszy monitor dla grafika. Przegląd
5 (100%) 1 vote